SEO – Otsingumootoritele optimeerimine

SEO – OTSINGUMOOTORITELE OPTIMEERIMINE

 

Kui varem piisas massilisest linkimisest ning mõnest märksõnast, et jõuaksid Google’i otsingutulemustes esimeste hulka, siis tänapäeval see enam nii ei ole. Eetiline otsingumootoritele optimeerimine (SEO) ei kasuta keelatud meetodeid, nagu linkide sisestamine või automaatne edasijuhtimine, vaid järgib iga otsingumootori kehtestatud eeskirju. Seejuures on eesmärgiks ära hoida otsingumootorite poolt trahvimist (nt mimekirjast eemaldamist või positsiooni langetamist).

Märksõnade leidmine ja nende kasutamine

Märksõnad peavad olema seotud sinu ettevõtte tegevusaladega, kuid samas olema ka populaarsed otsingusõnad. Milliste märksõnade abil klient jõuab sinu toote/teenuseni pole tähtis, kuidas sina tahaks, et ta sinna jõuaks. Kasuta neid märksõnu kodulehe aadressiribal, pealkirjades, sisutekstides, piltide kirjeldustes ning ka erinevatel metatasanditel.

Lehesisene optimeerimine

Lehesisene optimeerimine tähendab enda kodulehe sisu arendamist nii, et ta võimalikult esimeste seas otsingumootoris välja tuleks. Selleks peaks olema kindel, et kodulehe tekstid on HTML formaadis – muidu ei suuda Google neid üldse lugedagi. Lisaks on oluline lehesisese optimeerimise puhul vaadata, millisena jõuab kellegi koduleht otsingumootorisse – selleks tuleb määrata usaldusväärne URL-aadress ja huvitekitavad pealkirjad, et otsijal tekiks soov kohe sinu lehe linki klõpsata, kui ta seda otsingumootoris näeb.

Linkimine

Linkimine jaguneb kaheks – siselinkimine ja sissetulevate linkide loomine. Siselinkimine on oluline selleks, et viia külastaja ühelt enda lehelt teisele. Iga lehe lõpus võiks olla mõni üleskutse, midagi teha, olenevalt antud lehekülje eesmärgist. Sissetulevate linkide loomine aitab tuua liiklust sinu kodulehele teistelt lehtedelt. Siin oluline valida nendeks teisteks lehtedeks kvaliteetsed lehed (need, mille Google’i enda rankingud on kõrged), sest see annab suurema väärtuse ka sissetulevale lingile.

Sotsiaalmeedia optimeerimine

Sotsiaalmeedia optimeerimine toetab SEOd erinevate sotsiaalmeedia tegevustega. Kuna Google arvestab tsingutulemustes ka lehekülje sotsiaalset aktiivsust, siis on see väga oluline, et sellega tegeletaks. Esimese asjana tuleks ühendada koduleht ja erinevad sotsiaalmeedia kanalid – lisa  ikoonid kodulehele, et sa oleksid kergesti leitav ja jagatav ning kasuta neid aktiivselt.

 

SEO kuldreeglid

Veebileht peab olema lihtne ja mugav kasutada. Google ei anna plusspunkte kiirele veebile, aga võib lükata vähemtähtsaks aeglasemad veebid, mis kuvavad sama või sarnast sisu, kui kiiremad lehed.

Veebilehel peavad olema selged ja sisupõhised Title pealkirjad ning Meta kirjeldus (juhuks kui otsingutulemustes Google vastet sisust endast ei leia). Sõbralikud URL-id tehniliselt Google’ile väga suurt vahet ei tee, aga ilusad ja loetavad URL-id tõstavad lingi usaldatavust ning on kergemad jagada ja meelde jätta. Ilusast URL-i stringist saab Google ka teostada otsinguid.

Google paneb suurima rõhu veebilehe algusesse ning esimestele paragrahvidele ja pealkirjadele. Kõige tähtsam ja huvitekitavam peaks olema alati seal ära öeldud.

Alati tasuks sisusse pandud piltidele külge panna ka alt ja title parameetrid. Google ei usalda neid parameetreid küll üksinda ja tihti paneb pildile teise nime (näiteks artikli pealkirja), aga Google ka ei karista siis, kui neid liiga palju lehelt leiab.

Kindlasti peaks tähelepanu pöörama piltide suurusele, mis lehe sisusse üles pannakse. Suur pilt teeb veebilehe laadimise aeglasemaks. WYSIWYG editoris väiksemale suurusele määratud pilt ei tähenda seda, et pildifail ise reaalselt väiksem on, mis kasutaja brauserisse saadetakse.

Veebilehe sisu uuendamine mõjutab seda, kui aktiivseks Google veebilehte peab. Aktiivsemat veebilehte külastab Google perioodiliselt ka tihemini. Seetõttu tulevad aktiivsed blogid otsingutulemuste seas märksa kiiremini esile, kuna sisu uueneb keskmiselt aktiivsemalt kui tavaline veebileht.

Reklaam ja AdWords pole aseaine korralikule veebilehele ja aktiivselt uuendatavale ning huvitavale sisule.

Tehniline teostus saab anda tiivad heale sisule, aga ka parim SEO ei päästa veebi, mille sisu on nõrk ja mis kellelegi huvi ei paku.

Küsi pakkumist