Rubriigid
Arvamus Blogi Digitugi Majandus Nipp Tarkvara Tehnika Uudised

YouTube läägib vanal arvutil

Uuel aastal hakkas järsku su arvuti YouTube klippe vaadates pidurdama, paar päeva enne oli kõik korras ja järsku kogu jõudlus kadunud, nagu mingi viirus oleks masina üle võtnud. Tajusin sama probleemi nii oma vana Lenovo kui MacBook pro peal. Chrome on uuendatud ja viirustõrjega arvuti üle käidud, kuid ei midagi, ikka läägib ja ventilaatorid undavad ning aku, mida enne jätkus tundideks kahaneb.

Tekib tunne, et peaksin oma vanad masinad pensionile saatma ja ostma uue tänapäevase ja mitte pidurdava arvuti. Vaatan veel netist soovitusi ja peamiselt palutakse kõik Chrome pluginad välja lülitada, mis on ok soovitus, kuid neid pluginaid ma kasutan aktiivselt ja olen nendega harjunud. Mida siis teha?

Selgub, et lahendus on väga lihtne, YouTube asus 2024 aastal tugevalt võitlema AdBlocker rakendustega ehk kõige sellega, mis ei lase YouTubel reklaami näidata. Lülitan AdBlockeri Youtube lehel välja ja kogu pidurdus kaob, arvuti jõudlus taastub ja pole vaja vana tehnikat minema visata, samuti pole tarvidust katlustada, et aruti võttis üle kuri viirus. Selle asemel, et kuvada teadet – ‘Ära kasuta reklaamitõrjujat’ teeb Google su aruti aeglaseks, tõmbab aku tühjaks ja keerutab tuult läbi ventilaatorite. Samuti raiskab su aega, et probleemi ivani jõuda. Siinkohal pean mainima, et kasutan niigi reklaamivaba YouTube Premiumi kuid sellegi poolest sain kogu pidurdava kasutajakogemuse osaliseks.

blank